MEMENTO MORI

Formalności związane z międzynarodowym transportem zwłok

Oferowany przez Nas transport ciała zmarłego do Polski związany jest z pewnymi wymaganiami oraz przepisami, których należy się ściśle trzymać. Obowiązkiem dobrego zakładu pogrzebowego jest zadbanie o wszelkie formalności oraz trzymanie się istotnych reguł postępowania. Nasi pracownicy są dokładnie zapoznani z wszelkimi przepisami oraz wymaganiami związanymi ze sprowadzaniem osób zmarłych z zagranicy.

Jakie dokumenty są konieczne do transportu zwłok do Polski

U wielu Naszych Klientów pojawia się stres związany z natłokiem obowiązków, a w tym z koniecznością uzyskania pewnych niezbędnych dokumentów takich jak pozwolenie na pochówek lub zaświadczenie konsula RP, które pozwala na stwierdzenie, iż dana osoba zmarła może zostać sprowadzona na terytorium Polski.

Warto jednak pamiętać, iż są to jedynie podstawowe dokumenty wymagane w praktycznie każdym kraju do transportu ciała do Polski. W zależności od państwa w jakim doszło do zgonu, komplet dokumentów będzie się różnił i zawsze należy to dodatkowo sprawdzić, aby nie doszło do żadnego niedopatrzenia. Firma Memento Mori zna wymogi każdego państwa i ściśle się ich trzyma. Nasi Klienci nie muszą martwić się dokumentacją, ponieważ zatrudnieni pracownicy o wszystko zadbają oraz poinformują. Dokumenty wymagane przez kraje znajdujące się w Naszej ofercie, mogą Państwo znaleźć na naszej stronie.

Formalności związane z międzynarodowym transportem zwłok