MEMENTO MORI

Transport zwłok jest bardzo popularnym zleceniem jakie otrzymuje Nasza firma. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ na terenie tego kraju mieszka wielu Polaków oraz wielu z nich podejmuje się tam pracy. Problem pojawia się, gdy dochodzi do zgonu i bliscy zastanawiają się jak skutecznie przetransportować ciało do Polski. Z racji tego iż Nasza firma posiada już wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok, pragniemy udzielić Państwu pewnych cennych rad, które zdecydowanie rozjaśnią ten temat. W ostatnim czasie, Nasi pracownicy zorganizowali transport zwłok z Hamburga i z tego powodu postanowiliśmy utworzyć wpis, który w przyszłości ułatwi Państwu działanie w przypadku zaistnienia takiej sytuacji.

Transport zwłok do Polski krok po kroku

w każdym kraju obowiązują pewne przepisy jakimi należy się kierować w przypadku konieczności transportu zwłok poza jego granicę. Nie jest inaczej w przypadku Niemiec, gdzie postępowanie po śmierci osoby bliskiej powinno odbywać się krok po kroku w ten sposób:
– w pierwszej kolejności należy ubiegać się o międzynarodowy akt zgonu,
– następnie trzeba zwrócić się do konkretnej jednostki medycznej i poinformować o konieczności przeprowadzenia przewozu zwłok do Polski,
– kolejnym krokiem jest kontakt z firmą pogrzebową zajmującą się międzynarodowym transportem zwłok, która zajmie się dalszymi formalnościami.

Cena transportu zwłok do Polski

Szybki kontakt z firmą pogrzebową i podanie najistotniejszych informacji pozwala na sprawne dokonanie wyceny i przedstawienie kosztów. Dlatego w przypadku zgonu na terenie Niemiec konieczny jest jak najszybszy kontakt telefoniczny. W ten sposób na wstępnie możliwe jest ustalenie wszelkich szczegółów, sytuacji materialnej oraz innych okoliczności. Zakład pogrzebowy Memento Mori jest do Państwa dyspozycji przez 24h na dobę, a Nasi pracownicy stale przyjmują zlecenia. Udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i wspólnie ustalimy koszty transportu ciała do Polski.

Transport zwłok z Niemiec do Polski – najważniejsze informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *