MEMENTO MORI

Przewóz zwłok z Holandii do Polski- jak wygląda ze strony formalnej?

Gdy dochodzi do sytuacji, gdzie wymagany jest transport zwłok z zagranicy, z obcego nam kraju jakim jest Holandia pojawia się wiele pytań i wątpliwości. W tak ciężkich chwilach wszystko wydaje się trudniejsze, a dochodzące formalności związane z transportem zwłok mogą powodować dużo stresu. Z tego właśnie powodu zespół Memento Mori postanowił przygotować dla Państwa najważniejsze informacje związane z przewozem zwłok z Holandii do Polski.

Transport zwłok z Holandii - od czego zacząć?

Pierwszą czynnością, gdy dochodzi do zgonu bliskiej Nam osoby za granicą, powinien być szybki kontakt z doświadczoną firmą pogrzebową zajmującą się międzynarodowym transportem zwłok. Dzięki temu od razu można wdrażać poszczególne działania i cały proces transportowy pójdzie dużo sprawniej. Kontaktując się z Naszym zakładem Memento Mori, otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące ceny, wymaganych dokumentów oraz czasu realizacji transportu zwłok. Szybki kontakt pozwala na lepsze obeznanie się w sytuacji i daje jasność następnych czynności, które należy wykonać.

Po wypełnieniu przez najbliższą rodzinę wymaganych formularzy, oraz przesłaniu Nam koniecznych dokumentów, których spis przesyłamy, cały proces transportu znajduje się w rękach profesjonalistów. Dbamy o to, aby byli Państwo stale informowani o poszczególnych etapach transportu.

Czas trwania transportu zwłok z Holandii do Polski

Każdy międzynarodowy transport zwłok jest traktowany priorytetowo, aby rodzina osoby zmarłej szybko odczuła komfort, a stres związany z transportem nie trwał zbyt długo. Kierowcy wysyłani są jak najszybciej, gdy tylko otrzymujemy informację o zwolnieniu ciała do wydania. Ze względu na odległość kraju jakim jest Holandia, czas trwania transportu zwłok można oszacować na 2-7 dni roboczych. Wszystko zależne jest od konkretnego przypadku i dokładnej miejscowości.

Kremacja na terenie Holandii

Z uwagi na wysokie ceny kremacji jakie są w Holandii rekomendujemy Państwu dokonanie jej dopiero na terenie Polski. Firmy pogrzebowe za granicą często okazują się bardzo wymagające finansowo, a takie obciążenie w sytuacji utraty bliskiej osoby jest wysoce niewskazane. Najkorzystniejszym finansowo rozwiązaniem w przypadku zgonu na terenie Holandii jest transport ciała do Polski i dokonanie kremacji na miejscu. Pracownicy firmy Memento Mori po dokonaniu transportu zwłok do kraju, przejmą na siebie wszelkie obowiązki pogrzebowe, w tym dokonanie kremacji.

Czas trwania transportu zwłok z Holandii do Polski

Koszty sprowadzenia ciała osoby zmarłej z Holandii do Polski mogą być bardzo zróżnicowane. Zależne jest to przede wszystkim od okoliczności śmierci oraz od konkretnej miejscowości. Wspomniany już szybki kontakt telefoniczny pozwala Nam na udzielenie Państwu darmowej wyceny. Każda trudniejsza sytuacja finansowa jest zawsze brana pod uwagę i jest możliwa optymalizacja kosztów. Filia w Belgii pozwala na ograniczenie kosztu transportu zwłok do minimum.

Przewóz zwłok z Holandii do Polski – jak wygląda ze strony formalnej?
Przewiń na górę